התקשר עכשיו

050-9990693

Menu

ריקוד הסלסה

ריקוד הסלסה

undefined

רקדתם? נהנתם? רוצים לדעת עוד פרטים על הריקוד? זה המקום!

סיכמנו עבורכם נקודות מרכזיות בנושא סלסה.

מקווים שתקראו, תשכילו ותדעו קצת יותר טוב מה עומד מאחורי הריקוד שאתם כל כך אוהבים לרקוד.

פירוש המילה סלסה הוא "רוטב" בספרדית.

השם "סלסה" ניתן לריקוד לפני עשרות שנים, בתחילת המאה הקודמת, והתקבל בהדרגה בקרב הרקדנים. הפעם הראשונה בה המילה נשמעה ברדיו היתה ביצירה שנגתבה ע"י איגנציו פיניירו, אותה הקדיש לאדם אפריקאי זקן שמכר נקניקים ברחוב ראשי במתנזס. לשיר קראו "אצ'אלה סלסיטה" והשורה הבולטת בו היתה "סלללללסה אצ'אלה סלסיטה אצ'אלה סלסיטה". בשנות ה-50 "די ג'יי ביגוט" הכריז על צעדי ריקוד בכותרת "The following rhythm contains salsa". בסופו של דבר האוכלוסיה דוברת הספרדית של ניו יורק הכתירה את הזמרת Celia Cruz כמלכת הסלסה.

את ריקוד הסלסה אנו רוקדים על מוזיקה בקצב 8 פעימות, כאשר משתמשים ב-3 צעדים על כל 4 פעימות (מדלגים על פעימה לאחר כל 3 צעדים). למרות זאת, פעמים רבות ב"דילוג" זה כן נוגעים עם הרגל ברצפה, בועטים וכו'.

מוזיקת סלסה אופיינית משלבת ביצוע מוזיקלי מסובך עם כ-180 פעימות בדקה!

בריקוד הסלסה, בניגוד לפוקסטרוט וסמבה, הזוג הרוקד אינו נע לאורך רחבת הריקודים, אלא מתרכז באיזור מוגדר.

במקרים מסויימים אנשים רוקדים סלסה לבדם! (הדבר אפשרי)

הסטוריה:

סלסה היא שילוב של מוזיקה אפריקאית וקובנית מסורתית עם השפעות דרום אמריקניות אשר הועברו דרך קובה ופורטו ריקו לניו יורק באמצעות ההגירה, בין השנים 1940 – 1970, מה שמצייר את הגבול בין סלסה "אמיתית" וגרסאותיה הקודמות.

קיים ויכוח לגבי האם הסלסה מקורה בקובה או בפורטו ריקו.

סלסה LA:

סגנון ריקוד זה התפתח בשנים האחרונות (בין 1999 – 2002). סגנון זה הושפע מהוליווד ומריקודי הסווינג והממבו. 
LA מסמל את ראשי התיבות של לוס אנג'לס.

סלסה LA מתבססת על תנועות חדות ומהירות. התנועה במעגל/קשת המאפיינת את הסלסה הקובנית כמעט ולא קיימת כאן יותר. זהו סגנון ריקוד אשר ניתן להציגו מול קהל בצורה טובה יותר בשל כך.

2 האלמנטים החיוניים של ריקוד זה הם בסיס מס' 2 (קדימה\אחורה) ואלמנט ה"קרוס באדי ליד" באמצעותו בן ובת הזוג מחליפים את מקומותיהם.

פרנציסקו וסקז, ביחד עם 2 אחיו, לואיס וג'וני, הם הממונים על פיתוח סגנון זה. פרנסיסקו לימד את 2 אחיו איך לרקוד וכולם הפכו לרקדנים מפורסמים בעלי שם עולמי עם סגנון ריקוד חדש זה.

אנחנו ב- Salsa4Fun מתרכזים בלימוד סגנון ריקוד זה מכיוון שהוא הסגנון המקובל יותר כיום, היפה יותר (לדעתנו) ומכיוון שזהו הסגנון שפשוט כיף יותר לרקוד ולראות! 
מערכי השיעורים שלנו

סלסה קובנית:

תרגיל חיוני בסגנון ריקוד זה הוא ה"צעד קובה" (וואפאה Guapea), בו המוביל עושה צעד בסיסי 1-2-3 לאחור וצעד לפנים בספירת 5-6-7. המובל עושה את אותו הדבר ומחקה את המוביל. צעד מאפיין אחר של סגנון זה הוא שבאלמנטים רבים המוביל והמובל מקיפים אחד את השני.

המקביל ל"קרוס באדי ליד" בסגנון ריקוד זה נקרא Dile que no. אותו דילה קה נו (פירוש: תגיד לה שלא) מתאפיין בכך שהאשה מקיפה את הגבר על מנת לעבור לצידו השמאלי, בעוד שבקרוס באדי ליד הגבר מפנה לאשה את הדרך. תרגיל זה חיוני בתרגילים המסובכים יותר של סגנון הסלסה הקובנית (Cuban casino leading) כמו כן בתרגילים רבים ברואדה (Rueda) , שם זוגות רבים מחליפים בני זוג ומבצעים תרגילים עליהם מחליט אדם אחד נבחר. 

_______________________________

סלסה הוא ריקוד זוגות לטיני הנרקד בין היתר בתחרויות בינ"ל ע"י רקדנים מקצועיים.

רוצים לקרוא עוד? 

רואדה - סלסה קובנית במעגלים 
מרנגה - ריקוד קצבי קליל וקליט 

מאמרים, כתבות וחומר נוסף תוכלו למצוא במאגר המידע