התקשר עכשיו

050-9990693

Menu

קונגרס הסלסה

קונגרס הסלסה

קונגרס הסלסה הבינלאומי בישראל


   הופעות              מסיבות          מצעדים             סדנאות            ועוד...     

 

קונגרס הסלסה הוא כינוס שנתי של רקדני סלסה (וריקודים לטיניים בכלל) מכל העולם. מטרתו של הכינוס, מלבד חשיפתה של תרבות הסלסההישראלית לעולם, היא קידום השלום במזרח התיכון.
כבר בשלבים הראשונים של ארגון האירוע נשלחות הזמנות לבתי ספר וארגוני סלסה ממדינות ערב השכנות, תחת הססמה "יוצרים שלום דרךסלסה" (Promoting Peace Through Salsa). מארגני הקונגרס מאמינים כי דרך תחום הריקוד ניתן לקרב לבבות וליצור אווירה של שיתוף פעולה והדדיות.

היסטוריה

הקונגרס הראשון נערך באפריל 2002 בעיר אילת. הוא שווק תחת השם: "קונגרס הסלסה הישראלי הראשון". כבר בשנה לאחר מכן, עם סיומו המוצלח של הקונגרס השני, הוחלט לשנות את המיתוג שלו, והוצמדה לו הססמה: "יוצרים שלום דרך סלסה". בשנת 2007, הגיעו לראשונה רקדנים ממדינות ערב השכנות: ירדן, כווית, ותורכיה.

ההפקה

ההפקה של הקונגרס היא אחת ההפקות הגדולות בארץ בתחום הסלסה והריקוד, ועומדת על תקציב של למעלה ממליון דולרים. הקונגרס עצמו נמשך שלושה ימים, הדוחסים בתוכם מוזיקה לטינית, ריקודים, מסיבות, סדנאות, דוכנים, אירועי חוצות והופעות עם רקדני ולהקות סלסהשמגיעים במיוחד מחו"ל כדי להשתתף בקונגרס. ההפקה הגרנדיוזית מושכת אליה משתתפים רבים (בשנת 2007 מספר המשתתפים עמד על 2500), מתוכם גם כאלה שאינם רקדני סלסה קבועים, אלא מגיעים על מנת לספוג את האווירה המיוחדת של האירוע. פרט להפקה המרכזית, בחודש שלפני הקונגרס עצמו נערכות מסיבות "טרום קונגרס" במרבית מועדוני הסלסה בארץ, ולאחריו מסיבות "אפטר". הקונגרס נחתם  במצעד ענק של רקדנים, היוצא מדי שנה ומתהלך ברחבי העיר בה מתרחש הקונגרס.

רשימת האומנים שהשתתפו בקונגרס כוללת בתוכה שמות מוכרים רבים: להקת ספאניש הארלם אורקסטרה, להקת טרופיקל ג'אם מאיטליה, הזמר מארק אנטוני, הרקדנים הנרי נולס ופרנקי מרטינז מניו יורק, אדי הסלסה פריק ואל אספינוזה מלוס אנג`לס, מדריכי הריקוד סופר מריו וסוזנה מונטרו מלונדון, איזמעאל אוטורו וגריזל פונסו מניו ג`רזי ועוד. כמו-כן, ההפקה נערכת בשיתוף עם מרבית המועדונים ובתי הספר לסלסהבישראל.

למען השלום

אחת ממטרותיו העיקריות של הקונגרס היא להביא לקידום השלום במזרח התיכון. קידום השלום בא לידי ביטוי במספר אופנים: החל מהזמנת אזרחים ישראליים דוברי ערבית (בעיקר מאזור מגד'ל שמס, נצרת), אורחים ממדינות ערב השכנות (ירדן, כווית, תורכיה), וכן רקדני סלסה מכל העולם. אולם הביצוע לא נעצר כאן - מארגני הקונגרס שמו לעצמם למטרה לגייס שגרירים לישראל מקהילת רקדני הסלסה הבינלאומית. כחלק מהיוזמה לגיוס השגרירים, נערך מיד לאחר הקונגרס אירוע בשם "הולילנד סלסה תור", טיול של שלושה ימים ברחבי הארץ. במהלך הטיול התיירים שהגיעו לקונגרס מבקרים בירושלים, בים המלח ובאתרים נוספים, וסופגים את האווירה הישראלית.

עוד כמה דברים שכדאי לדעת על קונגרס הסלסה:

  • קונגרס הסלסה כולל שלושה ימים של מסיבות, מצעדים, הופעות וסדנאות סלסה.
  • לקונגרס הסלסה מגיעים רקדנים וצופים מכל רחבי העולם, לחוויה משותפת ומהנה.
  • קונגרס הסלסה כולל פעילויות בתחום הסלסה והמוסיקה הלטינית.
  • המשתתפים בקונגרס הסלסה בכל שנה הם אלפי רקדנים, מדריכים ותקליטנים מהארץ ומחו"ל.
  • קונגרס הסלסה הישראלי הוא הפקה של לטינו דל מונדו בשיתוף  רדיוס 100FM.
  • פעילות הערב בקונגרס הסלסה כוללת הופעות ריקוד מהטובות בעולם, ולאחר מכן מסיבת ריקודים במספר מתחמים במקביל, בשילוב הופעה חיה של הרכב מוסיקלי לטיני מוביל.
  • פעילות הבוקר והצהריים בקונגרס הסלסה כוללת סדנאות ריקוד במגוון סגנונות ורמות עם מיטב המדריכים מהארץ ומהעולם, ובמקביל מוסיקה לריקודים.
  • בקונגרסים האחרונים, שהתקיימו באילת, נערך ביום שישי בצהריים גם מצעד מוסיקלי בסגנון קרנבל ברחובות אילת, כולל בטוקדה וריקודים ברזילאיים.

בקונגרס הסלסה אפשר להכיר בחורים ובחורות מכל העולם, לראות הופעות מהטובות בעולם שכל חובב סלסה חייב לראות, ללמוד מהמדריכים הטובים בעולם  ולרקוד עד שכרון חושים..

פעילויות הערב:
פעילות הערב בקונגרס הסלסה כוללת הופעות ריקוד מהטובות בעולם, ולאחר מכן מסיבות ריקודים ענקיות במספר מתחמים במקביל, בשילוב הופעה חיה של הרכב מוסיקלי לטיני מוביל.
 
פעילות היום:
פעילות הבוקר והצהריים בקונגרס הסלסה כוללת סדנאות ריקוד במגוון סגנונות ורמות עם מיטב המדריכים מהארץ ומהעולם, ובמקביל מוסיקה לריקודים.