התקשר עכשיו

050-9990693

Menu

מלאו פרטיכם ונציג Salsa4Fun יחזור אליכם

אנא מלא שם
אנא מלא טלפון
אנא מלא אימייל

צ'ה צ'ה צ'ה Cha Cha Cha

צ'ה צ'ה צ'ה (בספרדית: chachachá) הוא ריקוד קובני במוצאו, שהתפתח מהממבו והרומבה. בתחילה נקרא "טריפל ממבו", כלומר ממבו שהוסיפו לו שלושה צעדים. שלושת הצעדים כונו: "צ'ה צ'ה צ'ה", ומהווים סינקופה על הספירות 4 & 1. הריקוד מביע שמחה, שובבות ואלמנטים של חיזור הדדי. המוזיקה עשירה במקצבה וכלי ההקשה המרובים בולטים מאד. תנועות האגן הבולטות הן תוצאה ישירה של עבודת הרגליים. כאשר רוקדים צ'ה צ'ה, הרגליים נשארות קרובות ככל האפשר לקרקע כך שנראה שהן מחליקות עליה.

צ'ה צ'ה צ'ה (בספרדית: chachachá) הוא ריקוד קובני במוצאו, שהתפתח מהממבו והרומבה. בתחילה נקרא "טריפל ממבו", כלומר ממבו שהוסיפו לו שלושה צעדים. שלושת הצעדים כונו: "צ'ה צ'ה צ'ה", ומהווים סינקופה על הספירות 4 & 1. הריקוד מביע שמחה, שובבות ואלמנטים של חיזור הדדי. המוזיקה עשירה במקצבה וכלי ההקשה המרובים בולטים מאד. תנועות האגן הבולטות הן תוצאה ישירה של עבודת הרגליים. כאשר רוקדים צ'ה צ'ה, הרגליים נשארות קרובות ככל האפשר לקרקע כך שנראה שהן מחליקות עליה.

רוצים ללמוד את ריקוד הצ'ה צ'ה צ'ה הסוחף? השאירו פרטים כאן ואנחנו כבר נדאג לשאר.

מקורות הצ'ה צ'ה צ'ה

בשנות ה-40 המאוחרות של המאה הקודמת, העיר הוואנה בקובה היתה אתר נופש פופולרי עבור האנשים בצפון אמריקה. תזמורות מהמפורסמות באמריקה וכמו כן תזמורות מקומיות ניגנו בבתי הקזינו בקובה. חלקן ניסו לשלב את סגנון הג'ז האמריקאי יחד עם קצב הרומבה הקובני. התוצאה היתה סגנון מוזיקלי חדש בשם ממבו (Mambo).

בין צורותיו השונות של הממבו, היתה אחת הנקראת צ'אצ' (chatch) אשר שילבה 3 חילופי משקלים מהירים אזר לאחריהם 2 צעדים איטיים. בתחילת שנות ה-50 של המאה הקודמת, פותחה צורה זו של הממבו לריקוד המורכב מווריאציות פשוטות של צ'אצ'. ריקוד זה קיבל את השם צ'ה צ'ה (Cha Cha), אך מכיוון שיש לנו 3 חילופי משקלים בצעדי הבסיס של הריקוד, יש הנוהגים לקרוא לו צ'ה צ'ה צ'ה (Cha Cha Cha).

הצ'ה צ'ה צ'ה ירש את רוב תנועותיו מהממבו ומהרומבה. כאשר רוקדים צ'ה צ'ה, הרגליים נשארות קרובות ככל האפשר לקרקע כך שנראה שהן מחליקות עליה. כמו כן, ישנם 4 סוגים שונים של תנועות אגן אותם מבצעים תוך כדי הריקוד.

ההיסטוריה של הצ'ה צ'ה צ'ה

כאשר הרקדן האנגלי פייר לה-בל (Pierre LaVelle) ביקר בקובה ב-1952, הוא שם לב שלפעמים הרומבה נרקדת עם ביטים נוספים. כאשר חזר לאנגליה, הוא החל ללמד את צעדים אלה כריקוד נפרד. שם הריקוד נלקח ממקור השנוי במחלוקת. ייתכן ונלקח מהמלה הספרדית chacha שמשמעותה "מטפלת" או מהמלה chachar שמשמעותה ללעוס עלי קקאו או מהמלה char שמשמעותה "תה" אך האפשרות הסבירה ביותר היא הריקוד הקובני הקצבי Guaracha. אפשרות נוספת היא שמקור השם הוא מ-3 הצעדים המהירים בבסיס הריקוד.

בשנת 1954 תואר הריקוד כממבו בקצב הגווירו (Mambo with a guiro rhythm). גווירו (Guiro) הוא כלי העשוי מדלעת אשר ריקנו אותה מתוכנה ומשייפים אותה במקל מחודד.

הממבו מקורו בהאיטי. הוא הובא לידיעת העולם המערבי ב-1948 ע"י "פראדו". "ממבו" הוא שם של כוהנת וודו בדת אשר הובאה למערב ע"י הילידים מאפריקה. לכן, מקורות הצ'ה צ'ה צ'ה בריקודים של טקסים דתיים ממערב אפריקה. ישנם 3 סוגים של צעדי ממבו. צעד יחיד, זוגי ומשולש. לצעד המשולש 5 צעדים בכל מחזור. צעד זה "אומץ" ע"י ריקוד הצ'ה צ'ה צ'ה.

ריקוד הצ'ה צ'ה צ'ה הממוצע כיום נרקד עם 120 ביטים בדקה כאשר על כל ביט מבוצע צעד. בנוסף לכך קיימת תנועת אגן חזקה במרווחים שבין הביטים (צעד 2) בפרט ובכל הריקוד בכלל. כאשר רגל שמאל נשלחת קדימה ורגל ימין אחורה, אנו מעבירים את כל המשקל לרגל זו עד אשר אנו עומדים כמעט על קצות האצבעות של הרגל השניה.

לריקוד הצ'ה צ'ה צ'ה כ-10 צעדי בסיס שונים!!!! כאשר כל צעד נקרא chasse. ספירת הצעדים הינה 2 3 Cha Cha ולאחר מכן 1 - שהוא צעד הצ'ה צ'ה השלישי, העברת המשקל האחרונה בבסיס. קיים מקצב שונה לצ'ה צ'ה בשם guapacha אשר נספר כאשר בין ה-2 ל-3 אומרים a. ב-2 קיימת השהייה וב-a אנו לוקחים את הצעד האיטי יותר בריקוד. a3 נרקד בקצב של ה-2 בצעד הצ'ה צ'ה הרגיל.

מעוניינים בלימוד צ'ה צ'ה או ריקוד לטיני אחר?

מלאו את הטופס לקבלת פרטים נוספים:
אנא מלא שם

אנא מלא טלפון

אנא מלא אימייל

Invalid Input

עם ניסיון של מעל 10 שנים, צוות מדריכי סלסה4פאן ישמח ללמד אתכם את כל סודות הקסם הלטיני בכיף ובאהבה גדולה.

בין סגנונות הריקוד שאנחנו מלמדים תמצאו בין היתר סלסה, רואדה, בצ'אטה, צ'ה צ'ה צ'ה, מרנגה, ריקודי שורות וריקודי זוגות לטיניים וברזילאיים.
אם אתם רוצים ללמוד את הסודות של הריקודים הלטיניים וגם להצליח וגם להנות מכך, אנחנו כאן בשבילכם!

נשמח להעביר לכם אחת מההדרכות שלנו: שיעור פרטי בסלסה או שיעור ריקוד לטיני אחר, שיעור זוגי, הדרכת ריקוד באירוע, ריקוד חתן כלה, ריקוד סלואו חתונה, ריקוד בר מצווה, ריקוד בת מצווה, ועוד.
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

back to top

שירותים נוספים