התקשר עכשיו

050-9990693

Menu

מלאו פרטיכם ונציג Salsa4Fun יחזור אליכם

אנא מלא שם
אנא מלא טלפון
אנא מלא אימייל

רומבה Rumba

רומבה הינו ריקוד זוגות רומנטי (בשונה מהרומבה האפריקנית). הריקוד מגיע מספרד ואפריקה והוא מתאים מאוד לריקודי חתונה, ריקודיים רומנטיים וכדומה. השירים בדרך כלל איטיים ורומנטיים, לעיתים עם התפתחויות מיוחדות בהמשכם של השירים. 

רומבה הינו ריקוד זוגות רומנטי (בשונה מהרומבה האפריקנית). הריקוד מגיע מספרד ואפריקה והוא מתאים מאוד לריקודי חתונה, ריקודיים רומנטיים וכדומה. השירים בדרך כלל איטיים ורומנטיים, לעיתים עם התפתחויות מיוחדות בהמשכם של השירים. אנו נוהגים להשמיע שירי רומבה באירועים זוגיים, רומנטיים, או בסיום של הרקדה - כדי ליצור אוירה רומנטית שרק שיר רומבה יכול ליצור!

רוצים ללמוד את ריקוד הרומבה הרומנטי? השאירו פרטים כאן ואנחנו כבר נדאג לשאר.

רומבה - מקור השם

השם רומבה הינו כללי ומכסה מגוון שמות (סון, דאזון, גוואגירה, גואראצ'ה נאנינגו וכד'). השם ניתן לסגנון מוזיקה או ריקוד ממערב הודו. הפירוש המדוייק של השם משתנה מאי לאי.

מקורות הרומבה

לרומבה שני מקורות: הראשון ספרדי והשני אפריקאי. הריקוד התפתח בעיקר בקובה, אך בין היתר גם במקומות נוספים כגון האיים הקאריביים ואמריקה הלטינית.

הרומבה הגיעה לקובה ע"י העבדים מאפריקה אשר הובאו למדינה ע"י הספרדים במאה ה-16. במקורו, ריקוד הרומבה העממי מלא בתשוקה ונרקד במהירות כאשר ניתן בו דגש לתנועות אגן. הגברים רוקדים בחושניות בעוד והנשים נוקטות בגישה הגנתית כלפי הגברים. המוזיקה הנשמעת ברקע היא מהירה ומשקפת את התנועות הנמרצות של הרקדנים. בין היתר, במוזיקה של הריקוד משתמשים בכלי נגינה כגון: מרקס (תרמילים הממולאים בזרעים או בחצץ וכד'), קלאווה ותופים.

בתחילה, נאסר לרקוד את הרומבה בקובה בטענה שהינו ריקוד פראי מדי מכדי לרקוד אותו בציבור. לבסוף רפו ידי של החוק, והריקוד החל להיות נפוץ יותר ויותר בקרב האוכלוסיה. בהמשך, בשנים 1920 - 1925, החזיר נשיא קובה את האיסור על הריקוד בטענה שהוא פוגע בסדר החברתי של קובה.

ברם, ריקוד הרומבה המשיך להתפתח למרות החקיקה בנושא, כיוון שהחוק נאכף בעיקר בקרב האוכלוסיה האמידה יותר, שגם ככה לא נהגה לרקוד ריקוד 'פראי' זה.

הסון והדאזון

בעבר, הסון (Son) היה הריקוד הפופולרי של מעמד הביניים של קובה. הסון הוא גירסה איטית ומעודנת יותר של הרומבה העממית.

הדאזון (Dazon), אותו רקדה אוכלוסיית קובה העשירה, איטי אף יותר מהסון. הצעדים בריקוד זה קטנים מאוד, הנשים מבצעות תנועות אגן מעודנות מאוד על ידי כיפוף ויישור הברכיים.

הרומבה האמריקאית

הרומבה האמריקאית - מקורה בסון. בשנת 1913, התבצעה פריצת הדרך בהפצת ריקוד הרומבה בארצות הברית והכנסתו לתודעה של האוכלוסיה האמריקאית. זאת בעיקר תודות ללו קווין וחואן סוייר (Lew Quinn,Joan Sawyer), שהיו בין הראשונים שהפיצו את הסגנון החדש. 10 שנים לאחר מכן, אמיל קולמן (Emil Coleman) הביא מספר מוזיקאים המתמחים ברומבה וזוג רקדני רומבה לניו יורק. ב-1925 בניטו קולדה (Benito Collada) פתח את ה"קלאב אל צ'ינו" בגרינוויץ' וגילה כי תושבי ניו יורק לא מכירים הריקוד.

בשנות ה-30 של מאה זו, אמריקה כבר היתה מודעת למקצב הלטיני ולרומבה. גרסה זו של הריקוד ידועה גם כרומבה של אולם הנשפים (Ballroom Rumba), או כריקוד של הרומנטיקה (Dance Of Romance). וריאציה חדשה יחסית של הרומבה, אשר הובאה לידיעת הכלל בשנת 1975, נקראת the Night Club-Two Step או Disco Two Step. זהו ריקוד המשלב בתוכו רומבה (יש הטוענים שגם סמבה) ונרקד על מוזיקת פופ עכשווית.

מקצב ריקוד הרומבה

רומבה הינה במקצב של 4/4 פעימות. כאמור, ישנם מספר סגנונות רומבה, וכל סגנון נרקד בצורה שונה. ניתן לרקוד בריבוע (Box Step) או אחד מול השני (Side By Side). בכל מקרה חשוב להרגיש את בן\בת הזוג על מנת לבצע את הריקוד בצורה הטובה ביותר בשילוב תנועות אגן.

מעוניינים בלימוד רומבה, סלואו לטיני או ריקוד לטיני אחר?

מלאו את הטופס לקבלת פרטים נוספים:
אנא מלא שם

אנא מלא טלפון

אנא מלא אימייל

Invalid Input

עם ניסיון של מעל 10 שנים, צוות מדריכי סלסה4פאן ישמח ללמד אתכם את כל סודות הקסם הלטיני בכיף ובאהבה גדולה.

בין סגנונות הריקוד שאנחנו מלמדים תמצאו בין היתר סלסה, רואדה, בצ'אטה, צ'ה צ'ה צ'ה, מרנגה, ריקודי שורות וריקודי זוגות לטיניים וברזילאיים.
אם אתם רוצים ללמוד את הסודות של הריקודים הלטיניים וגם להצליח וגם להנות מכך, אנחנו כאן בשבילכם!

נשמח להעביר לכם אחת מההדרכות שלנו: שיעור פרטי בסלסה או שיעור ריקוד לטיני אחר, שיעור זוגי, הדרכת ריקוד באירוע, ריקוד חתן כלה, ריקוד סלואו חתונה, ריקוד בר מצווה, ריקוד בת מצווה, ועוד.
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

back to top

שירותים נוספים