התקשר עכשיו

050-9990693

Menu
מלאו פרטיכם ונציג Salsa4Fun יחזור אליכםאנא מלא שם


אנא מלא טלפון


אנא מלא אימייל


מרנגה | Merengue

מרנגה הוא ריקוד מקפיץ המגיע מהרפובליקה הדומיניקנית והאיטי, אשר התפתח ע"י העבדים שחיכו את הריקודים שאדוניהם רקדו, אך במקום לעשותם אחידים ומשעממים הוסיפו להם העבדים מוטיביים קצביים ומקפיצים. הריקוד פופולרי בעולם והוא מלא כיף, הנאה ושמחה.

מרנגה הוא ריקוד מקפיץ המגיע מהרפובליקה הדומיניקנית והאיטי, אשר התפתח ע"י העבדים שחיכו את הריקודים שאדוניהם רקדו, אך במקום לעשותם אחידים ומשעממים הוסיפו להם העבדים מוטיביים קצביים ומקפיצים. הריקוד פופולרי בעולם והוא מלא כיף, הנאה ושמחה. מרנגה (Merengue) הוא הריקוד הלאומי של הרפובליקה הדומיניקנית ושל האיטי, המשתפות יחדיו את אותו האי.

רוצים ללמוד את ריקוד המרנגה הקצבי? השאירו פרטים כאן ואנחנו כבר נדאג לשאר.

התפתחות ריקוד המרנגה

קיימות שתי גרסאות בנוגע למקור של המרנגה:

האחת, מקורה בעבדים שנקשרו יחדיו ואולצו לגרור רגל אחת כאשר נכפו לבצע איסוף קני סוכר בקצב התופים עליהם תופפו ברקע. עבד אשר לא היה עומד בקצב היה מקבל עונש חמור.

השניה, טוענת שאחד מגיבורי האזור המוכרים נפצע ברגלו באחת מהמהפכות ברפובליקה הדומיניקנית. בני העיר קיבלו אותו וחגגו את ניצחונו וכחלק מהזדהות עמו רקדו כאשר הם גוררים רגל אחת.

מרנגה קיים מאז שנותיה הראשונות של הרפובליקה הדומיניקנית (בהאיטי, הריקוד נקראה Meringue). אפשרי ששם הריקוד, מקורו בקצף אוורירי ולבן העשוי סוכר וביצים המשול לאופי הריקוד, לקצבו המהיר יחסית והדייקנות שבו.

התפתחות ריקוד המרנגה

באמצע המאה ה-19, צבר המרנגה תאוצה ושירי מרנגה הושמעו כמעט בכל ארוע ברפובליקה הדומיניקנית ובאיים הקריביים. כמו כן הפך המרנגה לריקוד פופולרי בדרום אמריקה.התפשטות המרנגה בארה"ב החלה באזור ניו יורק, בתחילה לא היה נפוץ אך הפך לכך כעבור מספר שנים, כריקוד המתאים לרחבות ריקודים קטנות ומלאות באנשים, זהו ריקוד שקל וחובה ללמוד ופשוט כיף לרקוד!

מוסיקת מרנגה

קיים גיוון רב במוזיקה של המרנגה, קיימים סוגים מגוונים של קצבי ריקוד, ממהירים ועד לאיטיים. הקצב המקובל במועדונים ומסעדות הוא בולרו איטי (סוג של ריקוד ספרדי Slow Bolero), אשר משתנה למרנגה, הדומה לסגנון הג'ייב בשלביו הסופיים. המרנגה הנפוץ באולמות נשפים הוא איטי יותר ונרקד עם דגש על תנועות רגליים ואגן.

מקורות המרנגה

מקורו של הריקוד, כאמור, ברפובליקה הדומיניקנית, בתכנית טלויזיה בשם "סנטו דומינגו אינויטה".

מרנגה הוא שילוב של 2 ריקודים, המינואט (Minuet) האפריקאי והצרפתי, מסוף המאה ה-17 ותחילת המאה ה-18. העבדים השחורים ראו את הריקודים שנערכו בערבי הנשפים של אדוניהם, וכאשר חגגו את הפסטיבלים שלהם, הם החלו לחקות את הריקודים אותם ראו "Masters' Dances". אך אותם ריקודים אירופאיים לא היו ריקודים שכיף לרקוד, הם היו אחידים ומשעממים, כך שבמשך הזמן הוסיפו העבדים מוטיבים נוספים באמצעות תיפוף לריקודים אשר הפכו אותם לקיצביים יותר וכיפיים לריקוד.

המרנגה המקורי לא נרקד בזוגות אלא במעגל. כל זוג עמד והחזיק ידיים. הם עמדו בריחוק יחסי אחד מהשני. התנועות המקוריות של ריקוד זה היו ניעור הכתפיים ותנועות מהירות של הרגליים. לא היתה תנועה קיצונית של האגן כפי שקיימת היום, זאת מכיוון שריקודים אפריקיים בנויים רק מתנועה של הידיים ומצעדים מסובכים.

מכאן שמקור המרנגה דומה מאוד לזה של ה"קייק ווק" ("Cake Walk") הדרום אמריקאי.

מעוניינים בלימוד מרנגה או ריקוד לטיני אחר?

מלאו פרטיכם ונציג Salsa4Fun יחזור אליכם

Invalid Input

אנא הכנס מס' טלפון

אנא הכנס אימייל תקין

Invalid Input

עם ניסיון של מעל 10 שנים, צוות מדריכי סלסה4פאן ישמח ללמד אתכם את כל סודות הקסם הלטיני בכיף ובאהבה גדולה.

בין סגנונות הריקוד שאנחנו מלמדים תמצאו בין היתר סלסה, רואדה, בצ'אטה, צ'ה צ'ה צ'ה, מרנגה, ריקודי שורות וריקודי זוגות לטיניים וברזילאיים.
אם אתם רוצים ללמוד את הסודות של הריקודים הלטיניים וגם להצליח וגם להנות מכך, אנחנו כאן בשבילכם!

נשמח להעביר לכם אחת מההדרכות שלנו: שיעור פרטי בסלסה או שיעור ריקוד לטיני אחר, שיעור זוגי, הדרכת ריקוד באירוע, ריקוד חתן כלה, ריקוד סלואו חתונה, ריקוד בר מצווה, ריקוד בת מצווה, ועוד.
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

back to top

שירותים נוספים