התקשר עכשיו

050-9990693

Menu

מלאו פרטיכם ונציג Salsa4Fun יחזור אליכם

אנא מלא שם
אנא מלא טלפון
אנא מלא אימייל

סלסה Salsa

סלסה הוא סגנון ריקוד לטיני שהתפתח בשנות ה-50 וה-60 של המאה ה-20 בקובה ומשם התפתח למגוון סגנונות, הופץ ע"י הרקדים, והפך לריקוד פופולרי בכל העולם.  הסלסה התפתחה במקור מצעדי הבסיס של ריקוד הסון הקובני והוואוואנקו האפרו-קובני בשילוב אלמנטים מריקוד הממבו, הצ'ה צ'ה צ'ה, ומגוון ריקודים אפרו-קובניים אחרים. הריקוד נרקד על מוזיקה לטינית במקצב 4 רבעים, מבוססת על סון, רומבה או ממבו.

סלסה הוא סגנון ריקוד לטיני שהתפתח בשנות ה-50 וה-60 של המאה ה-20 בקובה ומשם התפתח למגוון סגנונות, הופץ ע"י הרקדים, והפך לריקוד פופולרי בכל העולם.  הסלסה התפתחה במקור מצעדי הבסיס של ריקוד הסון הקובני והוואוואנקו האפרו-קובני בשילוב אלמנטים מריקוד הממבו, הצ'ה צ'ה צ'ה, ומגוון ריקודים אפרו-קובניים אחרים. הריקוד נרקד על מוזיקה לטינית במקצב 4 רבעים, מבוססת על סון, רומבה או ממבו.

רוצים ללמוד את ריקוד הסלסה הסקסי? השאירו פרטים כאן ואנחנו כבר נדאג לשאר.

מקור שם הריקוד סלסה

פירוש המילה סלסה הוא "רוטב" בספרדית. השם "סלסה" ניתן לריקוד לפני עשרות שנים, בתחילת המאה הקודמת, והתקבל בהדרגה בקרב הרקדנים. הפעם הראשונה בה המילה נשמעה ברדיו היתה ביצירה שנגתבה ע"י איגנציו פיניירו, אותה הקדיש לאדם אפריקאי זקן שמכר נקניקים ברחוב ראשי במתנזס. לשיר קראו "אצ'אלה סלסיטה" והשורה הבולטת בו היתה "סלללללסה אצ'אלה סלסיטה אצ'אלה סלסיטה". בשנות ה-50 "די ג'יי ביגוט" הכריז על צעדי ריקוד בכותרת "The following rhythm contains salsa". בסופו של דבר האוכלוסיה דוברת הספרדית של ניו יורק הכתירה את הזמרת Celia Cruz כמלכת הסלסה.

ריקוד הסלסה

את ריקוד הסלסה אנו רוקדים על מוזיקה בקצב 8 פעימות, כאשר משתמשים ב-3 צעדים על כל 4 פעימות (מדלגים על פעימה לאחר כל 3 צעדים). למרות זאת, פעמים רבות ב"דילוג" זה כן נוגעים עם הרגל ברצפה, בועטים וכו'. מוזיקת סלסה אופיינית משלבת ביצוע מוזיקלי מסובך עם כ-180 פעימות בדקה! בריקוד הסלסה, בניגוד לפוקסטרוט וסמבה, הזוג הרוקד אינו נע לאורך רחבת הריקודים, אלא מתרכז באיזור מוגדר. במקרים מסויימים אנשים רוקדים סלסה לבדם.

היסטוריה של ריקוד הסלסה

סלסה היא שילוב של מוזיקה אפריקאית וקובנית מסורתית עם השפעות דרום אמריקניות אשר הועברו דרך קובה ופורטו ריקו לניו יורק באמצעות ההגירה, בין השנים 1940 – 1970, מה שמצייר את הגבול בין סלסה "אמיתית" וגרסאותיה הקודמות. קיים ויכוח לגבי האם הסלסה מקורה בקובה או בפורטו ריקו.

סלסה L.A | סלסה אל.איי

סגנון ריקוד זה התפתח בשנים האחרונות (בין 1999 – 2002). סגנון זה הושפע מהוליווד ומריקודי הסווינג והממבו. LA מסמל את ראשי התיבות של לוס אנג'לס. סלסה LA מתבססת על תנועות חדות ומהירות. התנועה במעגל/קשת המאפיינת את הסלסה הקובנית כמעט ולא קיימת כאן יותר. זהו סגנון ריקוד אשר ניתן להציגו מול קהל בצורה טובה יותר בשל כך.

2 האלמנטים החיוניים של ריקוד זה הם בסיס מס' 2 (קדימה\אחורה) ואלמנט ה"קרוס באדי ליד" באמצעותו בן ובת הזוג מחליפים את מקומותיהם. פרנציסקו וסקז, ביחד עם 2 אחיו, לואיס וג'וני, הם הממונים על פיתוח סגנון זה. פרנסיסקו לימד את 2 אחיו איך לרקוד וכולם הפכו לרקדנים מפורסמים בעלי שם עולמי עם סגנון ריקוד חדש זה.

קישור: מערכי שיעור - סלסה LA

סלסה קובנית | Cuban Salsa

הסגנון הקובני הוא ככל הנראה מהסגנונות הראשונים והפופולאריים בעולם. הסגנון הוא של ריקוד עגול, ללא קווים או מגבלות ואופייני בתנועות גוף רבות.

תרגיל חיוני בסגנון ריקוד זה הוא ה"צעד קובה" (וואפאה Guapea), בו המוביל עושה צעד בסיסי 1-2-3 לאחור וצעד לפנים בספירת 5-6-7. המובל עושה את אותו הדבר ומחקה את המוביל. צעד מאפיין אחר של סגנון זה הוא שבאלמנטים רבים המוביל והמובל מקיפים אחד את השני. המקביל ל"קרוס באדי ליד" בסגנון ריקוד זה נקרא Dile que no. אותו דילה קה נו (פירוש: תגיד לה שלא) מתאפיין בכך שהאשה מקיפה את הגבר על מנת לעבור לצידו השמאלי, בעוד שבקרוס באדי ליד הגבר מפנה לאשה את הדרך. תרגיל זה חיוני בתרגילים המסובכים יותר של סגנון הסלסה הקובנית (Cuban casino leading) כמו כן בתרגילים רבים ברואדה (Rueda) , שם זוגות רבים מחליפים בני זוג ומבצעים תרגילים עליהם מחליט אדם אחד נבחר. מתוך הסלסה הקובנית הגיע גם סגנון הרואדה.

קישור: מערכי שיעור בסלסה קובנית.

מעוניינים בלימוד סלסה, רואדה או ריקודים לטיניים?

מלאו את הטופס לקבלת פרטים נוספים:
אנא מלא שם

אנא מלא טלפון

אנא מלא אימייל

Invalid Input

עם ניסיון של מעל 10 שנים, צוות מדריכי סלסה4פאן ישמח ללמד אתכם את כל סודות הקסם הלטיני בכיף ובאהבה גדולה.

בין סגנונות הריקוד שאנחנו מלמדים תמצאו בין היתר סלסה, רואדה, בצ'אטה, צ'ה צ'ה צ'ה, מרנגה, ריקודי שורות וריקודי זוגות לטיניים וברזילאיים.
אם אתם רוצים ללמוד את הסודות של הריקודים הלטיניים וגם להצליח וגם להנות מכך, אנחנו כאן בשבילכם!

נשמח להעביר לכם אחת מההדרכות שלנו: שיעור פרטי בסלסה או שיעור ריקוד לטיני אחר, שיעור זוגי, הדרכת ריקוד באירוע, ריקוד חתן כלה, ריקוד סלואו חתונה, ריקוד בר מצווה, ריקוד בת מצווה, ועוד.
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

back to top

שירותים נוספים