התקשר עכשיו

050-9990693

Menu

מלאו פרטיכם ונציג Salsa4Fun יחזור אליכם

אנא מלא שם
אנא מלא טלפון
אנא מלא אימייל

הומברס אל סנטרו ותרגיליו | Hombres Al Centro

פרטי התרגיל

שם: Hombres Al Centro
שם עברי: הומברס אל סנטרו (ומה שהוא כולל)
פירוש: גברים למרכז
סימון: יד מופנית למרכז המעגל ועושה תנועה של "תזוז כבר"
רמה: 3 

מהלך התרגיל

עושים Enchufla (או Vacilala) רגילה ב1,2,3, וב5,6,7 הבן הולך ימינה, דרך מרכז המעגל עם רגל ימין, ונעמד מימין לבת שהוא רקד איתה.
מהשמינייה הבאה אחרי הכניסה, בנים ובנות נכנסים / יוצאים למעגל בצעד Mambo, ועושים פתיחה לצדדים עם הידיים באותו זמן.

הערות נוספות

כאן ניתן לעשות הרבה דברים:

*בנים / בנות ימינה / שמאלה - בנים או בנות (לפי מה שהמוביל אמר) עוברים בת / בן אחד ימינה / שמאלה. מוביל מסמן עם היד ימינה או שמאלה.
*(33) Treinta Y Tres - עושים בנים ימינה, ואז ישר בנות שמאלה 3 פעמים ברצף.
*כפיים / Vuelta / כתפיים / קפיצה למרכז - בנים ובנות, בתורם כשהם נכנסים למעגל, מוחאים כפיים, עושים סיבוב ימינה, משקשקים בכפתיים, או קופצים למרכז, לפי מה שהמוביל אומר. מוביל מסמן סיבוב עם האצבע, מוחה כפיים כסימון להתחיל מחיאות כפיים, עושה תנועה עם הכתפיים כדי להתחיל שקשוקי כתפיים, או קופץ למרכז כדי להתחיל קפיצות למרכז.
* חיפה - משקשקים בכתפיים אל מרכז המעגל וצועקים.
*(0) Cero - הבנות עומדות במקום ועושות דספלוטה (תנועת אגן סיבובית), ובאותו זמן הבנים מקיפים אותן, ע"י הליכה מסביב לבת שמימינם, ב6 צעדים, וחוזרים למקומם הקודם במעגל (וממשיכים לעשות Mambo). מסומן ע"י סימן של "0" עם היד.
*(8) Ocho (במצב Hombres El Centro) - הבנים עושים צורה של "8" מסביב ל2 בנות שימינם. ב1,2,3 הבנים עוקפים את הבת מימינם דרך מרכז המעגל. ב5,6,7 עוקפים את הבת הבאה מימין (השניה מימין אם נספור מלפני שהתחלנו את התרגיל) מחוץ למעגל. ב1,2,3 הבא עוקפים את אותה בת משמאל, דרך מרכז המעגל, וב5,6,7 של אותה שמנייה עוקפים את הבת הראשונה (זאת שעקפנו ב1,2,3 של השמנייה הקודמת) משמאל, ובכך מסיימים את ה"8" וחוזרים למקום ממנו התחלנו. מסומן ע"י יצירת הצורה "8" עם הידיים.
*(80) Ochenta - עושים Ocho, ומיד אחרי שמסיימים אותו עושים Cero. מסומן ע"י קודם סימון של Ocho ואז ישר סימון של Cero (נעשה מהר).
*La Flor - כאשר נכנסים למרכז המעגל (גם בנים וגם בנות), מתכופפים מעט, ומותחים את הידיים קדימה. כאשר יוצאים מן המעגל מרימים ו"פותחים" את הידיים, כך שנוצרת תנועה של פרח נפתח (מכאן השם. פלור - פרח).
*EnGancha - כל אחד תופס את הידיים של הבנים / בנות שמצדדיו. מגיע הרבה פעמים אחרי כמה שמניות של La Flor.
*Levantala - מילולית, "להרים אותה". אחרי הEnGancha, הבנים ב1,2,3 מניחים את הידיים המוחזקות שלהם מתחת לישבני הבנות, וב5,6,7 מרימים אותן באוויר. אז הולכים ימינה / שמאלה לפי מה שהמוביל אומר (לרוב שמאלה), במשך מספר שמניות שהמוביל רוצה.
*Bajantala - מילולית "להוריד אותה". אחרי הLaventala, שבה הרמנו את הבנות, זאת הפקודה להוריד אותן. לרוב אחרי זה עושים DQN ומסיימים את הHombres El Centro.
*Cadena \ Rosa - אחרי שכולם תפסו ידיים, מתחילים לעשות Enchufla לבת משמאל בכל 1,2,3, וב5,6,7 עושים כאילו Enchufla הבנים לעצמם, על ידי סיבוב ימינה. כך נוצר מצב שבו הידיים "חונקות" את הבנות כל 1,2,3, ו"חונקות" את הבנים כל 5,6,7. כאשר המוביל אומר "Se Fue" (סה פואה), כולם משאירים את הידיים על הצוואר, וה Cadena (פירוש - שרשרת) מתחילה להתקדם. המוביל יכול להתנתק מהשרשרת ביד אחת, ולהוביל אותה אחריו לכל נקודה במועדון.
*ניתן גם לסיים את ה-Hombres El Centro ב-Dame Con Manos או באחת מסוגי ה-La Pelota.

מעוניינים בלימוד סלסה, רואדה או ריקודים לטיניים?

מלאו את הטופס לקבלת פרטים נוספים:
אנא מלא שם

אנא מלא טלפון

אנא מלא אימייל

Invalid Input

עם ניסיון של מעל 10 שנים, צוות מדריכי סלסה4פאן ישמח ללמד אתכם את כל סודות הקסם הלטיני בכיף ובאהבה גדולה.

בין סגנונות הריקוד שאנחנו מלמדים תמצאו בין היתר סלסה, רואדה, בצ'אטה, צ'ה צ'ה צ'ה, מרנגה, ריקודי שורות וריקודי זוגות לטיניים וברזילאיים.
אם אתם רוצים ללמוד את הסודות של הריקודים הלטיניים וגם להצליח וגם להנות מכך, אנחנו כאן בשבילכם!

נשמח להעביר לכם אחת מההדרכות שלנו: שיעור פרטי בסלסה או שיעור ריקוד לטיני אחר, שיעור זוגי, הדרכת ריקוד באירוע, ריקוד חתן כלה, ריקוד סלואו חתונה, ריקוד בר מצווה, ריקוד בת מצווה, ועוד.
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.